گوشی موبایل, نقد و بررسی گوشی موبایل

گوشی هواوی میت 40 پرو : بهترین گوشی دنیا از نظر دوربین

هواوی میت 40 پرو

گوشی هواوی میت 40 پرو از سری جدید میت رونمایی شد و 4 گوشی دیگر از این خانواده نیز معرفی شدند و اما ما امروز قوی ترین گوشی از نظر دوربین در دنیا را معرفی میکنیم .

تا امروز بهترین دوربین در بین گوشی های دنیا هواوی میت 40 پرو است ! این تاج پادشاهی تا چند روز پیش در اختیار هواوی پی40 پرو بود .

تست های انجام شده توسط dxomark نشان میدهد که این گوشی هم از نظر سلفی و هم از نظر دوبین پشت گوشی فعلا بهترین گوشی دنیا از نظر دوربین است .

گوشی هواوی میت 40 پرو تنظیمات دوربینش تقریبا شبیه به هواوی P40 Pro است ، اما در عملکرد بهتر از P40 PRO میباشد که در ادامه تمام ابعاد این گوشی را بررسی خواهیم کرد .

مشخصات دوربین گوشی هواوی میت 40 پرو

دوربین اصلی Mate 40 Pro از سیستم تثبیت نوری بهره نمی برد و با همان سنسور 1 / 1.28 and و لنز دیافراگم f / 1.9 مانند مدل سری P ارائه می شود.

دوربین فوق عریض این گوشی همان دوربین P40 Pro را با دیافراگم f / 1.8 و میدان دید معادل 18 میلی متر حفظ می کند ، اما اکنون به جای 40 مگاپیکسل از سنسور 20 مگاپیکسلی با پیکسل های بزرگتر استفاده می کند. مشخصات دوربین زوم 5x است و بدون تغییر باقی مانده است.

تنظیم دوربین سه گانه
اولیه: 50 مگاپیکسل
فوق عریض : 20 مگاپیکسل 1 / 1.54 ، لنز دیافراگم f / 1.8 معادل 18 میلی متر ، PDAF
Tele: سنسور 12 مگاپیکسل 1 / 3.56 ، لنز دیافراگم f / 3.4 معادل 125 میلی متر ، PDAF ، OIS
فلاش LED
فیلم 4K ، 2160p / 60f ps (2160p / 30 fps تست شده)
سنسور دمای رنگ چند طیفی

تست دوربین گوشی هواوی میت 40 پرو
نتیجه تست دوربین هواوی میت 40 توسط DXOMARK

هواوی سابقه طراحی گوشی های هوشمند با دوربین های عالی را دارد و میت 40 پرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. مدل جدید نمره برجسته دوربین DXOMARK 136 را کسب می کند.

همانطور که از یک گوشی پرچمدار در سال 2020 انتظار دارید Mate 40 Pro حتی در نور بسیار کم نیز می تواند دامنه دینامیکی گسترده ای را در سطح نور حفظ کند.

در مقایسه ، بسیاری از رقبا قادر به ثبت نورهای برجسته و جزئیات سایه در نور شدید هستند اما برای انجام این کار در شرایط کم تلاش می کنند. این باعث می شود Huawei جدید گزینه مناسبی برای عکسبرداری در شب و سایر سناریوهای سخت کم نور باشد.

عکس های گرفته شده با دوربین گوشی میت 40 پرو هواوی

تصاویر گرفته شده با میت 40 پرو هواوی در فضای باز در Huawei Mate 40 Pro با دامنه دینامیکی نسبتاً گسترده و عالی نوردهی خوبی را به نمایش می گذارند

Mate 40 Pro همچنین نمره زوم بسیار خوب 88 را کسب می کند اما نمی تواند بهترین گوشی از نظر زوم باشد .

ترکیبی از بزرگنمایی فوق العاده دیجیتال روی دوربین اصلی و لنزهای تله اختصاصی قادر به ضبط جزئیات خوب در تمام تنظیمات tele است. با این حال ، Xiaomi Mi 10 Ultra با دو لنز اختصاصی تله فقط دارای لبه است ، به خصوص در محدوده بزرگنمایی نزدیک و متوسط.

ما همچنین دریافتیم که فوکوس خودکار هواوی در چند عکس تلویزیونی با مشکل روبرو شده است که امتیاز آن را کاهش می دهد.

این دوربین همچنین با جزئیات خوب و سطح نویز کم در تصاویر ضبط شده در تمام سطح نور ، تعامل خوبی بین بافت و نویز دارد .

وضوح بیشتر توسط یک سیستم فوکوس خودکار دقیق که هنگام عکسبرداری با دوربین اصلی بدون تأخیر قفل می شود ، کمک می کند.

حالت عمودی Mate 40 Pro در ایجاد یک شبیه سازی بوکه با ظاهری طبیعی که در دوربین های DSLR مشاهده میشود ، کار خوبی انجام می دهد.

دوربین تله از جزئیات خوبی در تمام تنظیمات بزرگنمایی برخوردار است.
دوربین فوق عریض میت 40 پرو

فیلمبرداری گوشی میت 40 پرو هواوی

میت 40 پرو هواوی (Mate 40 Pro) با امتیاز 116 ویدئویی ، در رده تصاویر متحرک نیز مقام برتر را به خود اختصاص داده است. تصاویر 4K هواوی جزئیات خوب و سطح سر و صدای کم را در همه شرایط نشان می دهد. رنگ نیز خوب است و سیستم تعادل رنگ سفید خودکار به خوبی کار می کند و به نرمی با تغییرات نور تنظیم می شود .

سیستم فوکوس خودکار دقیق است و در صورت تغییر فاصله سوژه ، به راحتی سازگار می شود و از پرش ناخواسته یا پمپاژ جلوگیری می کند. لرزشگیر موثر فیلم همچنین به ایجاد جلوه ای سینمایی کمک می کند ، و باعث می شود فیلم بسیار روان و پایدار به نظر برسد ، که به ویژه هنگام تنظیم صفحه و یا حتی هنگام اجرا هنگام ضبط بسیار قابل توجه است.

نکات منفی فیلمبرداری میت 40 پرو ، هنگام راه رفتن هنگام ضبط در نور کم ، تثبیت کننده کمی مشکل دارد. در چنین شرایط چالش برانگیزی ، تفاوت وضوح بین قاب ها قابل مشاهده است.

Huawei جدید یک انتخاب عالی برای فیلمبرداران موبایل است و طبق پروتکل آزمون به روز شده ، به طور شایسته ای بالاترین امتیاز ویدیوی ما را بدست می آورد.

نمرات ثبت شده برای دوربین گوشی هواوی میت 40 پرو

Huawei Mate 40 Pro به لطف نتایج عالی در تمام ویژگی های کیفیت تصویر ، نمره برجسته عکس 140 را کسب می کند. در این بخش ، نگاه دقیق تری به نحوه تعیین هر یک از زیر نمره ها داریم و کیفیت تصویر را با برخی از رقبای اصلی مقایسه می کنیم.

قرار گرفتن در معرض و کنتراست : نمره 109

تست دوربین میت 40 پرو

Mate 40 Pro قادر به حفظ دامنه دینامیکی گسترده در شرایط کم نور است ، چیزی که بیشتر رقبا با آن دست و پنجه نرم می کنند.

رنگ : نمره 104

نمره رنگ هواوی میت 40 پرو
نمره رنگ برای گوشی هواوی میت 40 پرو

هواوی میت 40 پرو هواوی همچنین از نظر رنگ نمره بسیار بالایی کسب می کند. رنگ نسبت به P40 Pro به طور محسوسی بهبود یافته است ، که اغلب در شرایط مختلف نور ، به ویژه در نور کم ، گچ رنگی را نشان می دهد.

در Mate 40 Pro ، تعادل رنگ سفید در تقریباً همه شرایط دقیق است و ارائه رنگ مطبوع است. در این عکس داخلی ، Mate 40 Pro رنگ های طبیعی و دلپذیری را تولید می کند ، اما هر دو عکس P40 Pro و Mi 10 Ultra دارای گچ های نسبتاً قوی قرمزرنگ هستند ، که باعث ایجاد رنگ پوست غیر طبیعی و ارائه کلی رنگ می شود.

فوکوس خودکار : نمره 92

نمره فوکوس خودکار با دوربین گوشی میت 40 پرو
نمره فوکوس خودکار با دوربین گوشی میت 40 پرو

فوکوس خودکار Mate 40 Pro در هر شرایطی دقیق و سریع انجام می شودو همچنین نسبت به P40 Pro بهبود محسوسی دارد که در شرایط نوری HDR به طور محسوسی کند می شود.

در نمودار بالا مشاهده می کنید که در زیر نور 1000 لوکس داخلی با کنتراست 7 ولت ، Mate 40 Pro تمرکز زیادی را روی همه 30 عکس می بیند و این کار را بدون تاخیر انجام می دهد.

فوکوس خودکار دوربین میت 40 پرو
فوکوس خودکار دوربین میت 40 پرو

عملکرد شیائومی Mi 10 Ultra بسیار مشابه است اما P40 Pro اگرچه دقیق است اما در مقایسه با دو دستگاه دیگر کمی کند می شود.

این تنظیماتی است که ما برای آزمایش AF در شرایط HDR استفاده می کنیم. هر سه تصویر شارپ هستند ، اما همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، P40 Pro AF کندتر از تصاویر دیگر است. میت 40 پرو جدید سریعتر است و دامنه دینامیکی بهتری را ارائه می دهد. شیائومی به همان اندازه سریع است ، اما دامنه دینامیکی آن به طور محسوسی کمتر است.

بافت عکس و نویز

باقت تصویر هواوی میت 40 پرو
باقت تصویر هواوی میت 40 پرو

Mate 40 Pro هم از نظر بافت و هم از نظر نویز نمره خوبی می گیرد و به خوبی تعادل هر دو ویژگی را به دست می آورد. در اندازه گیری های ما ، Huawei Mate 40 Pro و P40 Pro و همچنین Xiaomi Mi 10 Ultra ، همه جزئیات بسیار خوبی را در تمام سطح نور ارائه می دهند.

با این حال ، Mate 40 Pro در مقایسه با دستگاه های مرجع ، در نور کم مقداری زمین خود را از دست می دهد. این در اندازه گیری های بافت جدید ما ، که براساس نمودار آزمون DXOMARK است ، به وضوح قابل مشاهده است.

جزئیات تصویر دوربین هواوی میت 40 پرو

همانطور که توسط نمودار نشان داده شده است ، اختلافات درعکاسی در نور کم بیشتر دیده می شوند. در مقایسه با P40 Pro ، Mate 40 Pro فاقد جزئیات مربوط به بافت پوست هستند ولی شیائومی از هوآوی جدید نیز بهتر است.

عکس های گرفته شده در فضای باز توسط میت 40 پرو هواوی

در تجزیه و تحلیل نویز ، عملکرد سه دستگاه در نور شدید خارج از منزل و در شرایط معمول داخلی بسیار نزدیک به هم است. برخی از تفاوت های کوچک فقط در سطح نور زیر 10 لوکس ظاهر می شوند. حتی در آن زمان نیز نویز به خوبی در همه دوربین ها کنترل می شود.

نمودار نویز عکس دوربین هواوی میت 40 پرو
نمودار نویز عکس دوربین هواوی میت 40 پرو

این نتایج در این صحنه داخلی منعکس شده است: سطح جزئیات بسیار عالی است و نویز بسیار خوب تحت کنترل برای هر سه دستگاه است.

نویز تصویر دوربین هواوی میت 40 پرو هواوی
نویز تصویر دوربین هواوی میت 40 پرو هواوی

رنگهای مصنوعی : نمره 69

رنگهای مصنوعی دوربین هواوی میت 40 پرو
رنگهای مصنوعی دوربین هواوی میت 40 پرو

مصنوعات تصویری (رنگهای مصنوعی) به طور کلی در Huawei Mate 40 Pro به خوبی کنترل می شوند ، اما این دستگاه در بین بهترین مواردی که آزمایش کرده ایم نیست.

عکاسی در شب با هواوی میت 40 پرو

عکاسی در شب با هواوی میت 40 پرو
عکاسی در شب با هواوی میت 40 پرو

Mate 40 Pro با نوردهی مناسب و دامنه دینامیکی وسیع دستگاهی بسیار مناسب برای عکسبرداری در شب است. در این مقایسه ، میزان نوردهی آن کمی تاریک تر از Xiaomi Mi 10 Ultra است ، اما جزئیات برجسته سازی بسیار بهتری را در نواحی روشن قاب حفظ می کند و باعث می شود عکس کلی بهتر شود. در نقطه ضعف ، سطح جزئیات گرفته شده کمی کمتر از P40 Pro و شیائومی در نور بسیار کم است.

بوکه : امتیاز 75

بوکه با هواوی میت40 پرو
بوکه با هواوی میت40 پرو

میت 40 پرو در حالت عمودی خود ، تصاویری را با یک اثر بوکه شبیه سازی شده به حالت طبیعی شبیه سازی می کند. برآورد عمق بسیار خوب است ، حتی در مناطق دشوار مانند مو ، قرار گرفتن در معرض و رنگ نیز خوب است ، به طور کلی تصاویر پرتره بسیار زیبا ایجاد می کند.

تصاویر بوکه گوشی میت 40 پرو
تصاویر بوکه گوشی میت 40 پرو

عمق سنجی Mate 40 Pro حتی در صحنه های چالش برانگیز عالی است. در زیر ، سوژه روی حصاری قرار گرفته است که می تواند حس عمق حتی بهترین گوشی های هوشمند را از بین ببرد.

Mate 40 Pro هنوز تمایز بسیار دقیقی بین زمینه و زمینه ایجاد می کند. P40 Pro و Xiaomi نیز عملکرد خوبی دارند ، اما کاملاً در سطح پرچمدار جدید هواوی نیست.

پیش نمایش : امتیاز 44

پیشنمایش دوربین میت 40 پرو
پیشنمایش دوربین میت 40 پرو

پیش نمایش یکی از معدود موارد ضعف میت 40 پرو است. در بیشتر شرایط ، تصویری که در صفحه پیش نمایش خود مشاهده می کنید کاملاً متفاوت از تصویر گرفته شده است.

برای ضبط بسیار بالاتر از تصویر پیش نمایش در همه شرایط نوری است. آنتروپی کنتراست روی تکه های خاکستری روی صفحه با نور پس زمینه در صحنه آزمایشگاه بالا اندازه گیری می شود.

در حداکثر مقدار 8 ، تمام سطوح خاکستری قابل تشخیص است. مقدار زیر 6 یک شکست محسوب می شود.

دستگاه برای بوکه کمی بهتر عمل می کند. اثر تاری تصویر در پیش نمایش کاملاً دقیق ارائه می شود ، اما یک تاخیر محسوس مشاهده می شود ، در نتیجه سوژه های متحرک در تصویربرداری نهایی در موقعیت دیگری از تصویر پیش نمایش قرار می گیرند.

زوم یا بزرگنمایی : نمره 88

پیش نمایش بزرگنمایی نیز عالی نیست ، زیرا حرکت بزرگنمایی می تواند تند باشد ، که با کاهش نرخ فریم پیش نمایش در نور کم تشدید می شود .

Huawei Mate 40 Pro نمره زوم بسیار خوب 88 را کسب می کند و آن را در میان سه دسته برتر فعلی این گروه قرار می دهد. نمره زوم شامل تله و امتیازات فرعی گسترده است. در این بخش ، ما از نزدیک به نحوه دستیابی به این امتیازات فرعی نگاه می کنیم و کیفیت تصویر بزرگنمایی را با برخی از رقبای اصلی مقایسه می کنیم.

زوم دوربین میت 40 پرو

میت 40 پرو هواوی به لطف جزئیات خوب در همه سطوح بزرگنمایی ، دومین دوربین برتر ما برای بزرگنمایی از راه دور است. برای این عکسبرداری با برد متوسط ​​، دوربین به استفاده از دوربین اصلی و الگوریتم با وضوح فوق العاده خود پایبند است ، اما نتیجه کار بیش از حد قابل قبول است. جزئیات به خوبی Xiaomi Mi 10 Ultra که دارای دو لنز اختصاصی تله است ، خوب نیست.

جمع بندی

گوشی هواوی میت 40 پرو را میتوان بهترین گوشی از لحاظ دوربین دانست ، این گوشی در تست ها به نمره های بسیارخوبی کسب کرده است ، دوربین اصلی و دوربین سلفی هردو عملکرد خیره کننده ای داشتند .

اگر از علاقه مندان به عکاسی با موبایل هستید گوشی هواوی میت 40 پرو تمام نیازهایتان را برطرف میکند ، این گوشی بهترین گوشی از نظر دوربین درجهان است .

به نظر می رسد مهندسان دوربین هواوی پس از عرضه P40 Pro در اوایل سال جاری بسیار مشغول کار بوده اند تا علی رغم عدم تثبیت کننده تصویر نوری در ماژول اصلی ، دوربین Mate 40 Pro را حتی بهتر کنند.

مدل جدید عملکرد بسیار خوب P40 Pro را در چندین زمینه بهبود می بخشد و به ویژه برای دامنه دینامیکی چشمگیر است ، حتی در نور کم نیز قابلیت برجسته نگه داشتن تصویر را فراهم می کند ، چیزی که حتی بسیاری از گوشی های پرچمدار با آن دست و پنجه نرم می کنند.

این گزینه را برای هر نوع عکاسی در نور کم به یک انتخاب عالی تبدیل می کند ، اما Huawei جدید بیش از همه توانایی مقابله با هر چالش عکاسی را دارد که بخواهید به آن بپردازید.

نقاط قوت دوربین

 • دامنه دینامیکی گسترده ، حتی در نور کم
 • AF سریع و دقیق برای عکس و فیلم
 • خرید و فروش بسیار عالی بافت / سر و صدا در نور شدید و شرایط داخلی
 • جزئیات خوب در بیشتر تنظیمات بزرگنمایی از راه دور
 • برآورد عمق خوب در حالت بوکه ، حتی در صحنه های پیچیده
 • دامنه دینامیکی نسبتاً گسترده در عکسهای شبانه
 • تثبیت کننده فیلم بسیار عالی
 • سطح نویز عالی در فیلم های بیرون و داخل
 • تعادل رنگ سفید دقیق و ارائه رنگ دلپذیر در فیلم ها

نقاط ضعف دوربین

 • میدان دید نسبتاً باریک روی دوربین فوق العاده عریض
 • کمی سازی رنگ و مصنوعات مستعار
 • تصاویر زوم از راه دور اغلب از فوکوس خارج می شوند
 • کم نورگیری و دامنه دینامیکی محدود در صحنه های ویدیویی بسیار چالش برانگیز
 • تغییر وضوح بین فریم ها هنگام راه رفتن هنگام ضبط فیلم و در نور کم
 • مقادیر رنگی گاه به گاه و مصنوعات شبح دار روی ویدئو

مشخصات فنی گوشی هواوی میت 40 پرو

 • بدنه : 162.9×75.5×9.1 میلیمتر
 • وزن : 212 گرم
 • صفحه نمایش : 6.76 اینچ از نوع OLED
 • نرخ نوسازی صفحه نمایش : 90 هرتز
 • رزولوشن : 1344x2772px
 • چیپست : Kirin 9000 (5nm) ازنوع 5G
 • رم : 8 گیگابایت
 • حافظه داخلی : 256 گیگابایت
 • دوربین اصلی : 50 + 20 +12
 • سلفی دوگانه 13+ عمق سنج
 • باتری : 4400 میلی آمپر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *