تکنولوژی, ساعت مچی

برنامه Nightware اپل واچ به کابوس های شبانه پایان میدهد!

اپ Nightware اپل واچ

برنامه جدید اپل واچ Nightware نام دارد ، این قابلیت به کابوس هایی که ناشی از استرس پس از اتفاقات بد مانند حوادث گذشته، که در طول شب میبینید پایان میدهد ، اینکه این قابلیت چگونه کار میکند را در ادامه باهم بررسی میکنیم و اگر این موضوع کارآمد باشد میتوان آن را در رزومه موفقیت های اپل یادداشت کرد .

برای کسانی که به دلیل استرس پس از سانحه (PTSD) کابوس می بینند ، Apple Watch با برنامه ای کار می کند که به کسانی که از این مسئله رنج می برند کمک می کند. این قابلیت Nightware نام دارد ،و توسط اپل تایید شده است . سنسورهای موجود در Apple Watch ضربان قلب و حرکت بدن کاربر را هنگام خواب کنترل می کنند و این داده ها به سرور ارسال می شوند و براساس الگوریتم ها با یک خواب عادی برای کاربر مقایسه می شوند.

Nightware اپل واچ توسط لرزش ها (ارتعاشات) برای پایان دادن به کابوس های ناشی از استرس پس از سانحه استفاده می کند

اپ nightware اپل واچ

اگر Nightware تشخیص که کاربر یک کابوس را تجربه می کند ، اپل واچ به منظور برهم زدن کابوسی که کاربر را آزار می دهد ، ارتعاشاتی را برای او ارسال می کند. این قابلیت به عنوان یک درمان مستقل برای کابوس های مبتنی بر PTSD در نظر گرفته نشده است و قرار است تحت نظارت یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی استفاده شود.

برای استفاده از برنامه نسخه پزشک مورد نیاز است زیرا به سادگی برای همه مناسب نیست. کسانی که در هنگام خواب شبانه با راه رفتن در خواب یا اعمال خشونت آمیز رفتار می کنند ، نباید از این برنامه استفاده کنند. و شرایط خاصی وجود دارد که تماس فوری با پزشک مانند خواب آلودگی در روز را ضروری می کند.

برنامه Nightware باید هر شب قبل از خواب استفاده شود. این نباید هنگام تماشای تلویزیون یا خواندن در رختخواب استفاده شود زیرا ممکن است منجر به هشدارهای کاذب شود. علاوه بر این ، نباید ساعت را خیلی محکم پوشید و در صورت بروز تحریکات پوستی ، کاربر باید بلافاصله استفاده از آن را قطع کند.

بررسی عمیقتر برنامه Nightware اپل واچ

برنامه nightware اپل واچ برای بیدارکردن شما هنگام دیدن کابوس تولید شده است و نیازمند نسخه پزشک است

اپل واچ به عنوان یک وسیله نجات دهنده شهرت یافته است. دستگاه سنجش ضربان قلب این ساعت چند نفر را نجات داده است. به طور معمول ، کاربران اعلانی دریافت می کنند که ضربان قلب آنها بسیار زیاد یا کم است که آنها را به بیمارستان می فرستد ، جایی که پزشک مشکلی را پیدا می کند که باید خیلی سریع با آن مقابله کند .

سال گذشته ، اپل EKG (الکتروکاردیوگرام) را به سری پنجم ساعت هوشمند اضافه کرد. این ویژگی قلب کاربر را از نظر ریتم های غیر طبیعی که می تواند نشانه فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) باشد ، کنترل می کند. مورد دوم می تواند منجر به لخته شدن خون ، سکته مغزی و نارسایی قلبی شود.

امسال ، سری ششم اپل واچ دارای یک اکسی متر پالس است . با استفاده از سنسورهایی که میزان نور منعکس شده از رگهای مچ دست کاربر را اندازه گیری می کنند ، این ویژگی درصد اکسیژن منتقل شده توسط سلول های قرمز خون از ریه ها در بقیه قسمت های بدن را نشان می دهد. حالت طبیعی در محدوده 94٪ تا 100٪ است.

در ماه آوریل ، یک دکتر ER دریافت که کسانی که میزان اکسیژن خون آنها به صورت غیر طبیعی کم است و علائم شدیدی ندارند ، ممکن است به علت COVID-19 باشد. علاوه بر این ، ممکن است فردی که اکسیژن خون 80٪ یا کمتر از آن دارد نزدیک به یک مشکل اساسی قلب یا مغز باشد.

نتیجه گیری و داوری

با توجه به اینکه این برنامه بسیار کاربردی است و برای افرادی که دچار استرس های بعد از یک حادثه تلخ دارند و یا شب ها کابوس میبینند بسیار عالی است ، آن را میتوان یک قدم بزرگ در تکنولوژی دانست و اپل را در صدر این موضوع قرار داد ، اما یک نکته ای که وجود دارد این است که سازمان fda گفته است استفاده از این اپ نیازمند نسخه پزشک است .

در ایران شاید به راحتی نتوان از این برنامه استفاده کرد اما اگر اپل این امکان را قرار بدهد که بیماران بتوانند نسخه پزشکی خود را برای اپل ایمیل کنند تا مورد تایید واقع بشود و بتوانند از این برنامه استفاده کنند ، این یک قابلیت بینظیر است .

در کل اپل مجددا امیدها را در دل دوست داران این برند زنده کرد ، امیدواریم به زودی این امکان برای افرادی که از استرس و کابوس رنج میبرند مورد استفاده قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *