تکنولوژی

تلویزیون 2021 سامسونگ دارای تکنولوژی (Neo QLED – Micro LED)

تلویزیون 2021 سامسونگ دارای تکنولوژی (Neo QLED - Micro LED)

سامسونگ در CES 2021 از تلویزیون های جدید خود با تکنولوژی microLED و Neo QLED رونمایی کرد ، اینها تکنولوژی های جدیدی هستند که به وضوح و کیفیت بیشتر کمک بسیاری میکنند .

تلویزیون 2021 سامسونگ دارای تکنولوژی (Neo QLED - Micro LED)

سامسونگ آنچه را Neo QLED می نامد را با مدل های 8K (QN900A) و 4K (QN90A) معرفی کرد. Neo QLED ترکیبی از فناوری جدید نور پس زمینه و پردازش تصویر جدید است.

تلویزیون NEO QLED سامسونگ دقیقا چیست ؟

Neo QLED سامسونگ از فناوری نور پس زمینه Mini LED استفاده می کند ، که شامل عناصر LED بسیار کوچکتر در پشت نمایشگر است که می تواند نور را در یک منطقه بسیار کوچکتر متمرکز کند. این امر باعث می شود تا مناطق بسیار کوچکتر در یک سیستم کم نور محلی آرایه ای و روشنایی موضعی بسیار بیشتر و در نتیجه کنتراست بالاتر ایجاد شود.

تلویزیون NEO QLED سامسونگ دقیقا چیست ؟
تلویزیون NEO QLED سامسونگ دقیقا چیست ؟

Neo QLED همچنین دارای پردازشگر تصویر جدیدی به نام Neo Quantum Processor است که از 16 مدل شبکه عصبی آموزش دیده در زمینه ارتقا سطح هوش مصنوعی و یادگیری عمیق برای بزرگنمایی سیگنال ورودی به رزولوشن داخلی پنل استفاده می کند.

تلویزیون های 2021 Neo QLED همچنین ویژگی های دیگری مانند حاشیه های باریک تر ، جعبه Slim One Connect جدید برای مدیریت کابل ، سیستم صوتی جدید با ردیابی اشیا و بهینه سازی فضایی را ارائه می دهد.

از دیگر ویژگی های جدید می توان به Samsung Health با ویژگی مربی شخصی ، حالت های بازی 21: 9 و 32: 9 ، ادغام AMD FreeSync Premium Pro ، Google Duo و Office 365 اشاره کرد.

تلویزیون MICRO LED سامسونگ چیست؟

سامسونگ همچنین از دو مدل جدید با فناوری microLED خبر داد. این موارد در دو اندازه 110 و 99 اینچی در دسترس خواهند بود و به عنوان تلویزیون های سنتی با سیستم عامل تلویزیون هوشمند سامسونگ در دسترس خواهند بود. این تلویزیون ها دارای رزولوشن 4K ، نمایش تقسیم صفحه نمایش 4×4 و صدا 5.1 خواهند بود.

تلویزیون MICRO LED سامسونگ

microLED یک فناوری صفحه نمایش خود ساطع کننده است ، مشابه OLED. ولی microLED ارگانیک نیست و پیکسل ها با گذشت زمان تخریب نمی شوند.

همچنین می تواند به سطح خروجی نور بسیار بالاتری دست یابد. با این حال ، این فناوری در حال حاضر برای استفاده مصرف کننده بسیار گران بوده است ، به همین دلیل فقط به صورت جداگانه عناصر پانل که باید برای تشکیل اندازه نمایشگر مورد نیاز مونتاژ شوند ، به مشاغل فروخته شد.

با این حال ، مدل هایی که سامسونگ در سال 2021 راه اندازی می کند اولین بار است که microLED به عنوان تلویزیون های استاندارد مستقیماً به مصرف کنندگان عرضه می شود.

قیمت گذاری احتمالاً همچنان استراتوسفر خواهد بود (انتظار می رود رقم پنج رقمی دلار برای ارزان ترین مدل ارائه شود) اما اگر بودجه آن را در اختیار داشته باشید ، اکنون در دسترس است.

تلویزیون MICRO LED SAMSUNG

قاب 2021 سامسونگ اکنون از نسخه قبلی نازک تر است. قاب قابل اتصال در پنج رنگ و دو سبک ارائه می شود. همچنین می توانید اشتراکی از فروشگاه هنری تلویزیون دریافت کنید که شامل بیش از 1400 قطعه هنری برای نمایش در تلویزیون باشد.

کنترل خورشیدی سامسونگ

سامسونگ همچنین اهداف خود را از “کمک به محیط زیست” اعلام کرد. این شامل کاهش اثر کربن شرکت ، بهبود بهره وری انرژی ، معرفی بسته بندی پایدار و شامل یک کنترل از راه دور جدید با انرژی خورشیدی است که می تواند از روشنایی داخلی یا خارجی یا از طریق USB شارژ شود. ریموت خورشیدی نیز از پلاستیک بازیافتی ساخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *