تکنولوژی, گوشی موبایل

12 ویژگی ios 14 که بر روی آیفون مشاهده خواهید کرد

12 ویژگی ios 14 که بر روی آیفون مشاهده خواهید کرد

در حال حاضر آیفون و آیپد اپل به ترتیب iOS 14 و iPadOS 14 را اجرا می کنند. سیستم عامل ios 14 ویژگی های عالی جدیدی رو به خودش اضافه کرده که در ادامه با اونها آشنا میشیم .

قابلیت های جدید ios 14 شامل تنظیمات دوربین ، ردیابی،شخصی سازی و بسیاری ویژگی دیگر میشود که سعی کرده ایم با تصاویر آنها را بهتر توضیح بدهیم .

قابلیت ها و ویژگی ios 14

  • تنظیم مرورگر و ایمیل پیشفرض
  • حفظ حریم خصوصی در مقابل تبلیغات
  • شخصی سازی
  • اضافه شدن فرمت جدید برای عکاسی در آیفون 12 و 12 پرومکس
  • جستجوی emoji در صفحه کلید
  • قابلیت hidden album ( عکسای مخفی مخفی میمانند )

تنظیم مرورگر و ایمیل پیشفرض

درست است ، اپل سرانجام در ios 14 ویژگی کنترل برنامه های پیش فرض شما را به شما میدهد . در حال حاضر این ویژگی محدود به برنامه های ایمیل و مرورگرهای وب است. بنابراین ، به عنوان مثال ، می توانید Chrome را به عنوان مرورگر اصلی یا Outlook به عنوان برنامه ایمیل خود انتخاب کنید.

برای ظاهر شدن گزینه جدید تعیین پیش فرض ، باید سیستم عامل خود را با iOS 14 به روز کنند ، بنابراین اگر برنامه مورد علاقه شما آماده نیست ، لازم است صبور باشید

برای شروع ، برنامه تنظیمات iPhone یا iPad خود را باز کنید و سپس به پایین بروید و در آنجا لیست تمام برنامه های نصب شده خود را قرار دهید. برنامه مرورگری را که می خواهید پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. اگر برای iOS 14 به روز شده باشد ، برنامه Default Browser یا Default Email App را مشاهده خواهید کرد . روی آن ضربه بزنید و سپس برنامه دلخواه خود را انتخاب کنید.

در حال حاضر ، من می دانم که Google Chrome ، Microsoft Edge ، Outlook و Hey email به روز شده اند تا این ضامن “پیش فرض” جدید را شامل شود.

تنظیم مرورگر و ایمیل پیشفرض
درست است ، شما می توانید برخی از برنامه های پیش فرض را در iOS 14 تنظیم کنید.

برای هر صفحه وب که بازدید می کنید گزارش حفظ حریم خصوصی دریافت کنید

آیا تا به حال فکر کرده اید که در هر صفحه وب یا در طول فعالیت مرور خود با چند ردیاب آگهی مواجه هستید؟ خوب ، حالا در قابلیت های جدید ios 14 اپل سافاری می تواند این را به شما بگوید.

Safari را در iPhone یا iPad خود باز کنید و از یک وب سایت بازدید کنید. هر سایتی این کار را انجام می دهد. روی دکمه Aa در قسمت آدرس در بالای صفحه ضربه بزنید . در پایین لیست گزینه ها ، یک گزارش حریم خصوصی جدید وجود دارد .

درست در زیر برچسب ، تعداد ردیاب هایی را مشاهده می کنید که توسط Safari مسدود شده اند و شما را ردیابی نمی کنند. برای مشاهده جزئیات گزارش 30 روزه ردیاب های تبلیغاتی که Safari مسدود کرده یا مانع نگه داشتن برگه های عادات مرور شما شده است ، روی دکمه گزارش حریم خصوصی ضربه بزنید

اگر هیچ چیز دیگری نباشد ، از آنلاین بودن ردیاب های تبلیغاتی با تقریباً همه وب سایت ها و سرویس ها بیشتر استفاده خواهید کرد.

برای هر صفحه وب که بازدید می کنید گزارش حفظ حریم خصوصی دریافت کنید
تا به حال فکر کرده اید که چند وب سایت شما را ردیابی می کنند؟ حالا می توانید بدانید.

تنظیم برنامه ها در صفحه اصلی ( شخصی سازی بیشتر ios 14)

در iOS 14 شما میتوانید برنامه های خود را ساماندهی کنید و آنها را از روی صفحه اصلی کم یا زیاد کنید که این موضوع با تنظیمات زیادی همراه است .

به جای اینکه تک تک برنامه ها را مرور کنید و آنها را به کتابخانه برنامه بفرستید ، می توانید فقط با چند ضربه پانل های صفحه اصلی را مخفی کنید.

برای فعال کردن حالت ویرایش ، روی یک قسمت خالی از صفحه اصلی خود طولانی فشار دهید. بعد ، روی نشانگر صفحه ضربه بزنید ، سپس روی علامت تأیید زیر هر صفحه ای که می خواهید حذف کنید ضربه بزنید.

این برنامه ها را حذف نمی کند ، بلکه در عوض آنها را فقط به کتابخانه برنامه منتقل می کند ، جایی که آنها کم و بیش در یک کشوی برنامه پنهان شده اند و در هر زمان می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

تنظیم برنامه ها در صفحه اصلی ( شخصی سازی بیشتر ios 14)
صفحه اصلی در iPhone شما اکنون بسیار قابل تنظیم تر است. 

برنامه های دانلود شده را از وجود در صفحه اصلی خود منع کنید

وقتی شما مهمترین برنامه ها را در صفحه اصلی خود قرار میدهید ممکن است با دانلود یک برنامه جدید تمام زحمات شما هدر برود زیرا برنامه جدید یک آیکون میان برنامه های شما اضافه میکند .

به جای اینکه به iPhone اجازه دهید هنگام نصب برنامه ها را روی صفحه اصلی قرار دهد ، آنها را مستقیماً به App Library ارسال کنید تا زمانی که شایسته بودن آنها ثابت شود.

تنظیمات > صفحه اصلی را باز کنید و در بخش بالا برنامه کتابخانه را انتخاب کنید . شما می توانید به راحتی برنامه های اخیراً بارگیری شده را در دسته اخیراً اضافه شده در کتابخانه برنامه پیدا کنید ، که هنگام مشاهده آن باید پوشه بالا سمت راست باشد.

در آیفون 12 و آیفون 12 پرومکس عکس های بهتری بگیرید

اپل فرمت تصویری جدید ProRaw را در iOS 14.3 به 12 Pro و آیفون 12 پرومکس اضافه کرد. قالب جدید عکس خام ، در حال حاضر ، مخصوص این دو مدل آیفون است که توانایی ویرایش و بهبود نمای کلی تصاویر شما در برنامه عکس را دارد. ما ویژگی جدید را برای چرخش در نظر گرفتیم و متوجه شدیم که این یک تفاوت بزرگ است.

پس از نصب iOS 14.3 ، باید ProRaw را در تنظیمات برنامه دوربین روشن کنید. به تنظیمات > دوربین > قالب ها بروید و کلید را کنار Apple ProRAW به وضعیت روشن بکشید .

پس از آن یک قابلیت با عنوان “RAW” را در برنامه دوربین نزدیک بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. اگر خطی از آن عبور کند ، دوربین شما یک فایل jpg عادی را ضبط می کند. اگر اینگونه نباشد ، در حال ضبط عکس در قالب ProRaw هستید.

در آیفون 12 و آیفون 12 پرومکس عکس های بهتری بگیرید

جستجوی emoji در صفحه کلید

ویژگی جدیدی در صفحه کلید آیفون قرار دارد که این قابلیت وجو یک کادر جستجو مخصوص اموجی ها است که میتوانید به راحتی اموجی مورد نظرتون رو جستجو کنید .

جستجوی emoji در صفحه کلید

عکسهای پنهان واقعا پنهان هستند

قابلیت پنهان کردن عکس ها یا فیلم ها در iOS و iPadOS وجود داشت قبلا ، اما حالا یافتن آنها بسیار آسانتر است با iOS 14 ، اپل گزینه پنهان کردن آلبوم مخفی را به شما اضافه کرده است و به شما اجازه می دهد آن عکس ها و فیلم هایی را که می خواهید نگهداری کنید کاملاً مخفی کنید .

با رفتن به Settings > Photos و مطمئن شوید که کلید Hidden Album خاموش است ، آن را روشن کنید. با فعال کردن این تنظیم ، آلبوم پنهان در برگه آلبوم ها نشان داده می شود.) .

جستجوی emoji در صفحه کلید
آلبوم عکس مخفی شما اکنون می تواند پنهان شود. باحال ، درست است؟

حالت تصویر در تصویر یا pip از ویژگی های ios 14

ویژگی جدید ios 14 تصویر درتصویر یا حالت Picture (PiP) نام دارد که برای تماشای فیلم یا استفاده از آن هنگام تماس های FaceTime کارآمد است.

به جای ماندن در یک برنامه ، به عنوان مثال اگر در Twitch پخش کننده بازی مورد علاقه خود را تماشا می کنید ، می توانید از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا برنامه را ترک کنید و فیلم به طور خودکار به یک پنجره شناور کوچک می شود.

اگر می خواهید به صدا گوش دهید ، می توانید این فیلم کوچک را به اطراف منتقل کنید یا حتی آن را از لبه صفحه پنهان کنید.

دو ضربه سریع یا سه ضربه برای دسترسی به کنترل سنتر

ویژگی جدید ios 14 این است که میتوانید با 2 ضربه سریع یا سه ضربه به پشت گوشی دسترسی به کنترل سنتر گوشی را داشته باشید .

برای فعال کردن این قابلیت به Settings > Accessibility > Touch > Back Tap بروید و این گزینه را فعال کنید تا بتوانید به راحتی و با ضربه زدن به پشت گوشی به میانبرها و یا کنترل سنتر را داشته باشید .

راهی آسان تر برای بازگشت به داخل برنامه

در نسخه های قبلی برای بازگشت به منوی اولیه باید چند لمس داشته باشید ولی قرار گرفتن دکمه back در بالای سمت چپ تصویر میتواند این عمل را برای شما بسیار راحت کند .

برای برگشت به منو اولیه کافیست به جای ضربه زدن روی دکمه back دستتان را روی آن نگه دارید تا لیست منوهایی که باز کرده اید برای شما نمایش داده شود .

12 ویژگی ios 14 که بر روی آیفون مشاهده خواهید کرد

خط خطی کردن هر قسمت متنی با apple pencil

این قابلیت جدید در ios 14 اپل به شما اجازه میدهد که در هر قسمتی که دارای متن داشته باشد به راحتی به صورت دستخط بنویسید و تبدیل به متن بشود .

این قابلیت اکنون هوشمند تر شده است و میتواند به سرعت نوشتاری شما کمک شایانی بکند که این امر به راحتی شما برای کار بر روی آیپد ها کمک زیادی میکند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *