جالب

12 گیاه آپارتمانی مقاوم که اگر بخواهید هم خراب نمیشوند !

گیاه آپارتمانی مقاوم

بسیاری از افرادی که به گل و گیاه علاقه دارند دوست دارند تا یک یا چند گیاه آپارتمانی مقاوم داشته باشند که به این راحتی ها خراب نمیشوند و بسیار مقاوم هستند . از این رو قصد داریم تا شما را با 12 گیاه آپارتمانی که اگر بخواهید هم خراب نمیشوند آشنا کنیم .

دلایل نگهداری و مراقبت از گیاهان آپارتمانی بی پایان است. بهترین گیاهان آپارتمانی هوا را تصفیه می کنند ، استرس را کاهش می دهند و از این رو بسیار محبوب هستند .

همه ما میدانیم که اگر گیاه آپارتمانی مقاوم نباشد چه اتفاقی می افتد ؟ برگهای رنگ پریده و بدون هیچ گونه خواصی برای ما. به مسافرت رفتید چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ آیا باید از خاک مختلف استفاده می کردید که گیاه خراب نشود ؟ آیا آن را به اندازه کافی آبیاری کردید؟

بهترین راه استفاده از گیاهان مقاوم آپارتمانی هستند که در این مطلب به معرفی 12 مورد از آنها میپردازیم ، پس تا انتها با بی بازار همراه باشید .

گیاه آپارتمانی از کجا بخریم ؟

به طور کلی ، بهترین مکان برای خرید گیاهان آپارتمانی و یا فضای بیرونی ، فروشگاه های مستقل نزدیک به شما و یا گل و گیاه فروشی های بزرگ مثل بازار گل هستند .

خرید از این فروشگاه ها و یا بازار گل به شما این امکان را می دهد تا قبل از خرید گیاه ، آن را بررسی کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

در این زمان فاصله اجتماعی ، بسیاری از فروشگاه های اینترنتی محلی سفارشات و تحویل از راه دور را انجام می دهند.

پس اگر گل فروشی محلی شما تعطیل است یا آنچه را که به دنبال آن هستید ندارد ، به خرید آنلاین از خدمات تحویل گیاه بپردازید.

بهترین گیاه آپارتمانی مقاوم با نگهداری آسان

1. گیاه پوتوس pothos

گیاه پوتوس آپارتمانی

pothos (پوتوس) در اصل غیر قابل تخریب است. حتی اگر یکی از آن را در آپارتمانی نگه دارید که به ندرت نور آفتاب می گیرد ، اما چنگ می گوید اگر بتوانید آن را جلوی پنجره بزرگ بگذارید ، بهترین نتیجه را خواهید گرفت. برگ های گیاه به سرعت به بیرون می رسند و می پیچند.

روش نگهداری : وقتی خاک تا حدی خشک است باید پوتوس خود را آبیاری کنید.

2. گیاه آپارتمانی فیلودندرون (Philodendron)

گیاه آپارتمانی فیلودندرون (Philodendron)
گیاه آپارتمانی فیلودندرون (Philodendron)

گیاه فیلودندرون یک گیاه مقاوم آپارتمانی است که برگهای آن کمی تیره و براق است. برگهای آن به شکل قلب است . به علاوه ریشه دهی آنها بسیار آسان است ، بنابراین یک گیاه به راحتی می تواند به یک جنگل کوچک تبدیل شود.”

روش نگهداری : به طور کلی هنگامی که خاک نیمه خشک است آبیاری کنید. اما در اینجا اشتباه به سختی انجام می شود.

3. گیاه مار ( Snake Plant )

گیاه مار ( Snake Plant )
گیاه مار ( Snake Plant )

گیاه مار نه با توجه به حالتی که دارد بسیار زیبا به نظر میرسد و همچنین یک گیاه مقاوم آپارتمانی با نگهداری بسیار آسان است. اگر این موارد برای قانع کردن شما کافی نیست ، همچنین یک دستگاه تصفیه هوا مورد تأیید ناسا است .

در حالی که همه گیاهان در جذب دی اکسید کربن مهارت دارند ، ناسا دریافت که برخی از گیاهان از جمله گیاه مار با جذب سمومی مانند بنزن ، فرمالدئید و تری کلرواتیلن از طریق برگ ها و ریشه های خود ، تسویه هوا را به خوبی انجام میدهد و ما دوست داریم هر دکوراسیون منزل دیگری به طور طبیعی هوای فرمالدئید را تصفیه کند.

نگهداری: شما باید گیاه مار را زمانی آبیاری کنید که خاک کاملاً خشک شده باشد.

4. گیاه zz

گیاه zz
گیاه zz

گیاه ZZ گیاهی دلپذیر است که به زیبایی و سریع رشد می کند و همچنین یک گیاه آپارتمانی مقاوم و شیک است. این گیاه می تواند در شرایط کم نور به خوبی عمل کند و به دلیل آسان بودن نگهداری شناخته شده است.

نگهداری: شما باید گیاه zz را زمانی آبیاری کنید که خاک کاملاً خشک شده باشد.

5. گیاه کاکتوس

گیاه کاکتوس
گیاه کاکتوس

کاکتوس ها برای سهولت زندگی شما طراحی شده اند: این گیاهان گوشتی ضخیم ، آب را بهتر از سایر گونه ها نگه می دارند ، بنابراین حتی کمترین میزان آبیاری هم باعث زنده ماندن آنها خواهد شد.

در بهترین شرایط ، یک کاکتوس ساگوارو می تواند صدها سال زنده بماند. اگر از کاکتوس به خوبی نگه دارید ، می توانید کاکتوس را به نوه های خود منتقل کنید.

نگهداری: شما باید گیاه کاکتوس را زمانی آبیاری کنید که خاک کاملاً خشک شده باشد.

6. ساکولنت Desert rose succulent

ساکولنت Desert rose succulent
ساکولنت Desert rose succulent

ساکولنت ها گربه های دنیای گیاهان هستند. آنها مستقل هستند و به طور کلی خوشحالتر می شوند که تنها بمانند تا روز را با دلتنگی در یک آفتاب خورشید هدر دهند.

آنها همچنین در خانه در هر کافی شاپ و آپارتمان ها به وفور قرار دارند. انواع مختلفی از ساکولنت وجود دارد که با سبک شخصی شما مطابقت دارد، و همه آنها به چیزی بیش از یک لکه خورشید نیاز دارند.

ساکولنت ها از گیاهان مقاوم آپارتمانی هستند که شرایط نگه داری بسیار آسانی دارند.

نگهداری : برای نگهداری از ساکولنت وقتی کاملا خشک شد آن را آبیاری کنید

7. گیاه آلوئه خارپشت (Hedgehog aloe plant)

گیاه آلوئه خارپشت (Hedgehog aloe plant)
گیاه آلوئه خارپشت (Hedgehog aloe plant)

“چیزی بسیار جادویی که در مورد گیاه آلوئه خارپشت وجود دارد که یک آلوئه بزرگ را باید در معرض نور آفتاب قرار دهید . “این گیاه بهترین زندگی خود را در مکانهایی با آفتاب زیاد و نیاز آبیاری کم دارد.

با گذشت زمان آنها آلوئه های کوچک تولید می کنند که می توانید به دوستان خود اهدا کنید. از آب این گیاه می توان برای درمان زخم استفاده کرد.

نگهداری: وقتی خاک کاملاً خشک است آبیاری کنید.

8. گیاه عنکبوت

گیاه عنکبوت
گیاه عنکبوت

گیاه عنکبوت علاه بر اینکه یک گیاه مقاوم آپارتمانی است ظاهر عجیبی و زیبایی هم دارد. مراقبت از گیاه عنکبوت بسیار آسان است – فقط آن را در معرض آفتاب قرار ندهید و لکه های زرد و قهوه ای را هرس کنید.

اگر به خوبی از گیاه عنکبوت مراقبت کنید به زودی برگهایی با مو خود را نمایان میسازند و از گیاه مادر آویزان میشوتد. مانند گیاه مار ، گیاه عنکبوت نیز هوای خانه شما را تصفیه می کند.

توصیه می شود که برای آپارتمان 60 متری 2 گیاه عنکبوت استفاده کنید .

نگهداری از گیاه عنکبوت: وقتی خاک تا حدی خشک است آبیاری کنید.

9. گیاه نخل دم اسبی

گیاه نخل دم اسبی
گیاه نخل دم اسبی

گیاه نخل دم اسبی همیشه کمی آشفته به نظر می رسند ، اما به روشی جالب از نظر رابرت پتینسون در قرنطینه. این از نظر فنی ساکولنت است ، به این معنی که در شرایط با نور شدید یا متوسط ​​رشد می کند.

کارتر می گوید: “گیاه نخل دم اسبی ظاهری شبیه یک کف دست دارد و فوراً می تواند فضایی را تغییر دهد تا احساس گرمسیری بیشتری به آن دست دهد.”

نگهداری: هنگام خشک شدن خاک آبیاری کنید که هر سه هفته یکبار باشد.

10. گیاه دراکنا آپارتمانی بسیار مقاوم است

گیاه دراکنا آپارتمانی
گیاه دراکنا آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی مقاوم دراکنا Dracaena برگهای سبز راه راه زیبایی دارند و می توانند بسیار زیاد شوند. آنها نور شدید را دوست ندارند ، بنابراین از نور مستقیم خورشید دور شوید.

نگهداری : وقتی خاک کاملاً خشک است آبیاری کنید.

11. گیاه ریپسالیس آپارتمانی Rhipsalis

گیاه ریپسالیس آپارتمانی
گیاه ریپسالیس آپارتمانی

گیاه مقاوم آپارتمانی ریپسالیس نوعی کاکتوس های افتاده عجیب هستند که قسمت عمده ای از جذابیت آنهاست. پاركترون گفت: “آنها به نظر می رسد كه متعلق به زیر آب یا مریخ هستند.” آنها نور آفتاب غیر مستقیم را ترجیح می دهند.

نگهداری از ریپسالیس : وقتی خاک تا حدی خشک است آبیاری کنید.

12. گیاه انجیر برگ کمانچه

گیاه انجیر برگ کمانچه
گیاه انجیر برگ کمانچه

انجیر برگ کمانچه برگهای محکم و سرسبز دارد که به سمت آسمان خم می شوند و بهم پیوسته و یک جمع سبز چشمگیر ایجاد می کنند.

نگهداری :وقتی خاک تا حدی خشک است آبیاری کنید. استفاده از کود مایع را در نظر بگیرید.

نحوه آبیاری گیاهان آپارتمانی

مهمترین نکته مربوط به گیاهان آپارتمانی این است که احتمالاً نباید آنها را طبق یک برنامه مشخص آبیاری کنید.

گیاهان موجوداتی زنده هستند که با یک محیط همیشه متغیر ارتباط برقرار می کنند. بسته به تعدادی از فاکتورها مانند نور و فصل ، بعضی اوقات به آب بیشتری احتیاج دارند ، گاهی به مقدار کمتری.

چنگ می گوید: “رویکرد هوشمندانه آبیاری با مشاهده خاک است ، نه براساس برنامه براساس نوع گیاه.” ساده ترین راه برای انجام این کار این است که انگشتان خود را 1 سانت یا کمتر درون گیاه خود فروببرید و در واقع احساس کنید که چقدر مرطوب است. در اصل این اجازه می دهد تا گیاه شما به شما بگوید که چه زمانی تشنگی دارید.

Parkerton میگوید “ترفند مورد علاقه من برای بررسی اینکه آیا یک گیاه تشنه است بلند کردن گلدان برای بررسی وزن است.” “به این ترتیب انگشتان خود را تمیز نگه می دارید و اگر گلدان سبک باشد ، یعنی باید آبیاری شود .

چگونه گیاهان آپارتمانی را در گلدان قرار دهیم ؟

قبل از خرید گیاه ، مطمئن شوید که در واقع خانه مناسبی برای آنها دارید. معمولاً یک گیاه در یک ظرف پلاستیکی کوچک قرار می گیرد و جایی برای رشد ندارد ، بنابراین شما باید آن را در یک ظرف بزرگتر و یک بشقاب برای جمع آوری آب اضافی قرار دهید.

گلدان جدید را با کمی خاک لایه بندی کنید ، سپس گیاه خود را همراه با ریشه آن از ظرفی که در آن قرار دارد خارج کنید و گیاه را در گلدان جدید خود قرار دهید. کمی خاک به قسمت بالا اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که خاک خیلی محکم نشود و سطح خاک زیر لب گیاه باشد – در غیر این صورت ، وقتی می خواهید آن را آبیاری کنید ، آب فقط از قسمت بالای آن بیرون می ریزد.

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی کدام است ؟

گیاهانی که معرفی کردیم همگی بسیار مقاوم هستند اما کاکتوس معمولا از همه مقاوم تر است

چگونه گیاهان آپارتمانی را آبیاری کنیم ؟

گیاهان بالا معمولا به آبیاری کمی نیاز دارند ولی طبق دستورالعمل ها اقدام کنید که در زیر هر گیاه نوشته شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *